Lycium chinense

(Kustovnica čínska)
V Číne sa traduje množstvo príbehov o život predlžujúcich účinkoch kustovnice. Červenooranžové bobule sa označujú ako „ovocie radosti a dlhovekosti“ a tvrdí sa, že ak sa užívajú po celý rok vo forme čaju, prinášajú dokonalé zdravie. V Číne je kustovnica nepostrádateľným doplnkom stravy a jej užívanie má veľmi dlhú tradíciu v čínskej, kórejskej a japonskej medicíne. Táto mimoriadne zdravá pochúťka je plná vitamínov, minerálov, stopových prvkov a je najbohatším zdrojom karotenoidov v rastlinnej ríši. Vo svete je pre svoje vlastnosti zaraden=a aj ako tzv. super potravina (super food).
Tento výrobok je schválený ako výživový doplnok. Nie je to liek, nemožno ho zamieňať za predpísané lieky.
Viď.: Smernica Európskej komisie 432/2012, ktorá upravuje obaly a reklamy výživových doplnkov.
Obsah:105g

Cena

Predajná cena: 4,00 €
Cena bez zľavy: 4,00 €

Popis

Pôvod: severovýchodná Čína, provincia Gansu
Časť rastliny: plod
Spôsob prípravy: 3 čajové lyžičky (= cca 15 g) zalejeme vodou a varíme 5–10 min. Čaj sa pije nalačno vo dvoch denných dávkach vrátane plodov. Sušené plody sú vhodné aj na samotné konzumovanie, je možné použiť ich aj pri varení akéhokoľvek jedla. Výborné sú s ryžou, do polievky alebo vločkových kaší. Odporúčaná denná dávka kustovnice čínskej je 6 až 15 g.
Účinky a obsahové látky: Kustovnica čínska má adaptogénne, imunostimulačné, antioxidačné, detoxikačné a regeneračné účinky. Plody obsahujú okrem bielkovín, tukov, cukrov, vlákniny a esenciálnych aminokyselín aj veľké množstvo karotenoidov so silnými antioxidačnými účinkami. Ďalej obsahuje provitamín A, vitamíny B1, B2, B6, C a E. Z minerálnych látok je prítomný fosfor, vápnik a železo. Stopové prvky zastupuje zinok, meď a selén. Prítomné je aj malé množstvo germánia, ktoré má schopnosť pôsobiť proti rakovinovým bunkám. Dôležitou obsahovou látkou v kustovnici je betaín, ktorý priaznivo pôsobí na regeneráciu pečeňových buniek, znižuje hladinu tuku a cukru v krvi a preventívne pôsobí proti artérioskleróze. Droga ďalej obsahuje látky steroidného charakteru, alkaloidy a imunologicky aktívne polysacharidy, ktoré odstraňujú voľné radikály.
Použitie:

  • posilnenie imunity
  • zlepšenie zraku
  • zvýšenie energie obličiek
  • podpora krvotvorby a krvného obehu
  • nastolenie hormonálnej rovnováhy
  • stimulácia trávenia a činnosti čriev
  • podpora a ochrana pečene a detoxikácie organizmu
  • zlepšenie pamäti
  • zvýšenie sexuálnej výkonnosti
  • spomalenie starnutia

Kontraindikácie:
Neužívať pri alergii na potraviny.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia.