x 

Prázdny košík

Prihlásenie

Návštevnosť

Dnes:Dnes:231
Tento týždeň:Tento týždeň:2792
Celkom:Celkom:403109
Online: 19

Tento e-shop je certifikovaný.

Nádoba na klíčenie 4-dielna

Môžeme vám dodať v rôznych farbách.


Obilné semená a klíčky sa na mnohých miestach sveta používali na prípravu rôznych jedál už pred 10 000 rokmi. Klíčky sú nesmierne výživné, keďže pri procese klíčenia sa bielkoviny menia na aminokyseliny, veľká časť tukov na mastné kyseliny a zložené uhľohydráty na jednoduché, ktoré sú pre náš organizmus stráviteľnejšími.

Cena

Predajná cena: 6,15 €
Cena bez zľavy: 6,15 €

Popis

Obsahujú veľké množstvo vitamínov, vo vode rozpustných minerálnych solí, enzýmov, antioxidantov a ďalších látok nepostrádateľných pre udržiavanie dobrého zdravotného stavu a kondície.

Náš organizmus je chtiac, či nechtiac preťažený pôsobením znečisteného životného prostredia, chemicky upravovaných potravín, nevhodného životného štýlu, stresu, apod.

Z týchto dôvodov potrebuje každý nejaké to „zelené plus”. Jedným z najideálnejších zdrojov takýchto doplnkov stravy sú klíčky.

Pravidelné užívanie sa odporúča najmä v zimnom období a v pokročilom veku, kedy je ľudský organizmus menej imúnny voči chorobám.

Klíčky sú obzvlášť vhodné pre deti, nakoľko obsahujú látky napomáhajúce zdravému vývinu kostí, svalov a nervového systému.

Klíčky sú tiež vhodné na užívanie počas odtučňovacích diét, pretože vďaka svojmu vysokému obsahu živín ochránia telo pred nedostatkom a zároveň sú bezkalorické.

Ďalej majú pozitívne účinky na látkovú výmenu, proces vstrebávania živín z potravy do tela.

Podľa vedeckých výskumov majú niektoré druhy klíčkov schopnosť znižovať hodnoty „zlého” cholesterolu v krvi, napomájú pri normalizovaní krvného tlaku v prípade hypertenzie,

pomáhajú predchádzať niektorým ochoreniam srdca a ciev a v prípade už vyskytnutej choroby rapídne znižujú jej prejavy.

Dokážu odstrániť symptómy a dokonca vyliečiť mnoho druhov alergií, astmu a stále viac sa potvrdzuje ich účinok v prevencii rakoviny.

Pomocou misiek na klíčenie si môžete sami doma vypestovať vždy čerstvé klíčky. Potrebujete k tomu len vzduch, vodu a za hrsť semienok.

Výhodou takejto misky je, že je praktická, ľahko umývateľná, nevyžaduje veľa miesta a bola pripravená presne pre tento účel.

Vďaka širokej ponuke farieb si každý nájde typ zodpovedajúci jeho vkusu.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia.